Tenis İzleyici Kitlesini Her Geçen Gün Büyütüyor

Tenis İzleyici Kitlesini Her Geçen Gün Büyütüyor

Tenis İzleyici Kitlesini Her Geçen Gün Büyütüyor!

Tenis, her yaştan insanın severek oynadığı ve zengin bir tarihe sahip bir spordur. Aynı zamanda kadınlar ve ünlüler arasında popüler bir spordur. Teknoloji ilerledikçe oyun popülaritesini artırmaya devam ediyor. Pek çok kişi tenisin yakında taraftar heyecanı açısından diğer sporların yerini alacağına inanıyor. İşte oyunun sürekli büyümesinin bazı nedenleri. Cloudbet Giriş

Tenis oyunuyla birlikte oyuncular ve seyirciler büyüdü ve tenis kortu tenis arenası oldu. Tenisin ilk zamanlarında oyunlar çim kortlarda veya kum kortlarda oynanırdı; bunların yerini sonunda beton ve asfalt kortlar aldı. Oyun, para ödülü ve televizyonda yayınlanan turnuvalar daha fazla insanı oynamaya teşvik ettiğinden, 20. yüzyılda oyuncular için bir eğlenceden bir mesleğe dönüştü. Artık oyuncuların sponsorları var ve spor becerilerinden para kazanıyorlar. Dünyanın en prestijli tenis turnuvası olan Wimbledon’da dünyanın dört bir yanından oyuncular, bilet satışları ve ürün satışları yoluyla yılda yüz milyonlarca dolar kazanıyor.

Wimbledon Tüm Dünyada İzleniyor!

Dünyanın her yerinden oyuncular Wimbledon ve diğer tenis turnuvalarında evlerinde şampiyonluklar getirmeye devam ediyor. Bu yıl Wimbledon’da Andy Murray, Novak Djokovic, Rafael Nadal ve Roger Federer dahil olmak üzere dünyada 1. sırada yer alan oyuncular ATP oyuncu sıralamasında en az bir kez 1. sırada yer aldı. Murray, finalde Djokovic’i 6-3 6-4 mağlup ettikten sonra bu yıl ilk Wim’ini 6-7 Aralık’ta kazandı. Novak Djokovic, finalde Nadal’ı 6-4 6-4 mağlup ederek bu yıl altıncı Wimbledon şampiyonluğunu kazandı. Wimbledon aynı zamanda Rod Laver ve Margaret Court gibi efsanelerin bu prestijli turnuvada şampiyonluklar kazanarak tarihe damgasını vurdukları yerdir. Günümüzde tenis, William Reidail Plask Wra sayesinde dünyanın her yerinden her yaştan insanın keyif aldığı bir spordur.

Spor