Riverdale İsimli Netflix Dizisi

Riverdale İsimli Netflix Dizisi

Riverdale İsimli Netflix Dizisi

Riverdale isimli Netflix dizisi Netflix platformunda bulunan, izleyiciler tarafından beğenilen ve birçok ödüle sahip olan bir dizi serisidir. Netflix’te bulunan bu dizi 13 bölüm süren ilk sezonunu ilk kez 26 Ocak 2017 tarihinde yayımladı. 28 bölümden ibaret olan 2.sezonunu ise 11 Ekim 2017’de yayımlamıştır. En son 30 Mayıs 2021’de bölümü yayımlanmış olan dizinin toplamda 86 bölümü ve 6 sezonu vardır. Riverdale dizisinin ana kadrosunda Lili Reinhart, Cole Sprouse, Keneti James Fitzgerald, Camilia Medes ve Madelaine Petsch gibi isimler bulunmaktadır. Ana kadroda bulunan oyuncuların yanı sıra ise yardımcı oyuncu kadrosunda da birçok oyuncu vardır. Genç draması, gizem türleri arasında yer alan bir dizidir. Netflix platformunda yayımlanmış olan bu dizinin izleyiciler arasında beğeni toplama oranı ise %93 olmuştur. Dizinin çekimleri ise Kanada ülkesinin Batı kısmında bulunan Vancouver şehrinde, Britanya Kolumbiyası eyaletinde çekimleri gerçekleştiriliyor.

Riverdale Dizisinde İşlenen Konu

Riverdale dizisinde işlenen konu ve dizinin türü genel bazda genç ve genç grubuna hitap etmektedir. Riverdale dizi ismini de dizide yer ögesi olarak geçen “Riverdale Kasabası”’ndan almıştır. Konuda ise Riverdale isimli kasabada hiç beklenmedik bir cinayet gerçekleşir. Kasabada işlenen bu cinayette cesedin bulunması üzerine oldukça derin araştırma ve keşifler yapılmaya başlanır. İşlenen cinayette bulunan ceset üzerine tüm gizem, sır ve gerçekler yavaş yavaş su üzerine çıkmaya başlar. Bulunan ceset ise kasabadaki en zengin Blossom ailesinin oğludur. Riverdale dizisinin baş kahramanlarından olan 4 yakın arkadaş Betty, Archie, Veronica ve Jughead karakterleri de cinayete ilişkin araştırmalarda bulunurlar. Dizi cinayet konusunu işlerken aynı zamanda b 4 arkadaş arasında geçen ilişkiyi de konu edinir.

Riverdale Dizisine Sadece Netflix Platformudan Mı Erişim Sağlanabilir

Riverdale isimli Netflix dizisine genellikle Netflix platformundan erişim sağlanabilir. Ayrıca Netflix’ten hariç olarak Türkiye’de bulunmayan “The CW” kanalından da erişim sağlanabilir. Türkiye’de ise Netflix platformundan hariç ücretsiz olarak internet üzerindeki sitelerden erişim sağlanabilir. Arama motorundan netflix izle ya da netflix ücretsiz izle gibi arama etiketleri ile erişim sağlanabilir.

Genel Kültür