Online Terapi Ve Psikolojik Danışmanlık Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Online Terapi Ve Psikolojik Danışmanlık Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Terapi kelimesi iyileştirici manasına geliyor. Psikoterapi ise psikolojik iyileşme sağlamak anlamında kullanılıyor. Online terapi son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen danışmanlık yöntemidir. Gelişen teknoloji ve şehir yaşamı ile pek çok kişi tarafından çokça tercih edilen bir danışmanlık yöntemidir.

Bireyler farklı nedenlerden dolayı dışarı çıkamıyor ve psikolojik desteğe ihtiyaçları olduklarında bunu sürekli olarak erteliyor olabilirler. Ancak son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte online terapiler insanların daha sağlıklı olmasında artı değer oluyor.

Yüz Yüze Görüşme Ve Online Terapi Arasında Bir Fark Var Mı?

İyileştirme açısından her iki yöntem de olumlu sonuçlar veriyor. Bu açıdan herhangi bir fark yoktur. İçerik tamamen aynı. Farklı olan tek şey biri yüz yüzüyken diğeri çevrim içi olarak sesli ve görüntülü bir şekilde yapılıyor. Çocuklar için de online terapiler ve seanslar düzenleniyor.

Ailesi ile paylaşım yapamayan çocuklar online psikolog ile sıkılmadan paylaşım yapabiliyorlar. Çocuk terapisi daha fazla özen gerektiren bir iştir. Çocuk terapileri aile onayları olmadan gerçekleşmiyor. Çocuklar kendi evlerinde daha rahat bir ortamda oldukları için terapistler ile daha rahat iletişim kurabiliyorlar.

Online Terapi Kimler İçin Uygundur?

Online psikolojik danışmanlık hizmeti hem yetişkin bireylere hem de çocuklara verebiliyor.

Online Terapi İle Tek Seansta Sorunlar Tamamen Çözülebilir Mi?

Psikoterapi seansları bütüncül olan sürecin bir parçasıdır. Bu süreçte ödevler ve görevler verilir. Bir kaç seanstan oluşan terapiler de vardır. Ancak bu seanslar çok hafif bir yıpranma yaşamış insanlar için verilen tedavilerdir. Dolayısı ile tek seansta online terapi çoğu zaman yeterli değildir.

Sorunları çözmeye yönelik olarak görüşmeler yapılır. Sorunun temeline inilmediği takdirde kaygılar sürekli olarak nükseder. Online psikolog tarafından sorun tamamen çözülmelidir.

Psikoterapist İle Arkadaş Arasındaki Fark Nedir?

Psikoterapist tamamen bilimsel konuşurken arkadaşınız sohbet edası ile konuşur. Daha detaylı bilgiler için bakırköy psikolog ile görüşme yapabilirsiniz.

Moda ve Yaşam