Nem Alma – Nem Kurutma Cihazları

Evlerde, binalarda, inşaatlarda ve bu gibi kapalı alanlarda nemin fazla olması rutubete sebep olur, iç mekanlarda eşyalara zarar verir. Duvar boyalarının dökülmesi, eşyaların hızlı eskimesi, teknolojik cihazlarda bozulma gibi hasarlar meydana getirir. Soluk alıp verme ile odada sürekli olarak nem artışı söz konusu olur. Evdeki insan sayısıyla ortantılı olarak nem değeri hızla artar. Özellikle geceleri uyurken kısa bir süre içinde % 60 değeri aşılarak yatak odasında nemin negatif etkisi çabucak hissedilmektedir. Yaşam alanlarında sağlıklı bir ortam yaratmak için nem dengesinin sağlanması gerekmektedir.

TROTEC olarak Alman kalitesi, çözüm odaklı yenilikçi fikirleri birleştirdik çeşitli ve her bütçeye uygun nem kurutma cihazlarını geliştirdik.

Peki Nem Kurutma Nedir?

Nem kurutma, fazla nemi kurutarak optimal nem seviyesine kadar indirme işlemine verilen isimdir. Nemin bulunması gereken miktarda bulunmaması, kötü sonuçlara sebep olmaktadır. Sağlıklı bir iç mekan iklimi için sadece sıcaklık değil, mevcut bağıl nem de belirleyici bir faktördür. İdeal oda sıcaklığında bir yaşam alanında nem oranı `’ı geçmemelidir. Bu nedenle nem alma cihazları geliştirilmiştir. Nem alma cihazları havadaki fazla nemi kurutarak optimal seviyeye getirir.

Nem Alma Cihazları Nerelerde Kullanılır?

Nem alma cihazlarının amacı, havadaki nem seviyesini ideal nem seviyesine indirmektir. Bu sebeple rutubetin, küf ve mantarın oluşma ihtimalinin yüksek olduğu konutlar, inşaatlar, yüzme havuzları ve benzeri kapalı alanlarda kullanılır. Özellikle de kış aylarındaki inşaatlarda kullanılması şarttır, çünkü inşaatlar yapım aşamalarında neme oldukça dayanıksızdırlar. Ayrıca evlerde de kiler, banyo ve mutfak, gardırop gibi rutubetin olabileceği yerlerde kullanılır.

Nem Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır?

Nem alma cihazlarının türü, uygulama yapılacak alanın genişliğine göre seçilir. Kurutma işlemi inşaat, ev gibi farklı alanlarda kullanıldığı gibi nem kurutma cihazı da kullanılacak alana göre farklılıklar gösterir. Nem alma cihazı prize takıldığında, havadaki fazla nemi kurutarak havadaki nemi optimal nem seviyesine indirir. Nem normal seviyeye ulaştığında cihaz işlemi sonlandırır ve havadaki nem oranı arttığında yeniden aynı prensiple çalışır.

Nem Kurutma Cihazları Nasıl Çalışır?

Nem kurutma cihazları, havadaki nem seviyesini normal nem seviyesine indirir ve inşaat, konut gibi birçok alanda kullanılır. Bu cihazın çalışması için fişe takılı olması yeterlidir. Cihazın üzerindeki led ışık, cihazın çalışıp çalışmadığını ve cihazda bulunan su tankının boşaltılması gerektiğini işaret eder. Cihazın su haznesi 500 mL ‘dir. Cihazda bulunan sensör su haznesinin dolana kadar cihazın çalışmasını sağlar. Suyun taşmasını önlemek için emniyet sistemi devreye girer ve cihazı kapatır. Su haznesi boşaltıldığında ise yeniden aktif hale gelir.

Nem Kurutma Cihazları Verimli Mi?

Nem Kurutma Cihazları, ortamdaki nem seviyesini sağlıklı düzeye getirmektedir. Ortamda nem seviyesi yüksek olduğunda birçok olumsuz sonuca yol açmaktadır. Nem Kurutma Cihazları ise çalışma prensipleri gereği, havadaki nemi normal nem seviyesine getirir. Bunu kısa sürede yapar ve cihazın evde kullanılması, ısınma giderlerinin azalmasında rol oynar. Nem alma cihazları farklı nemli alanlara tek kişi tarafından kolaylıkla taşınabilir niteliktedir. Trotec nem alma cihazını doğrudan showroomlarımızdan çevrimiçi olarak satın alabilir veya doğrudan telefonla sipariş verebilirsiniz.

Güvenilir Nem Kurutma Firması

Nem Kurutma Cihazları firmaları arasında firmamız, başarısı profesyonel kadrosu, sahip olduğu inovatif düşünce ve kalitesi ile öncüdür. Firmamızla 7/24 iletişime geçebilir, ürünlerimizi inceleyerek beğendiğiniz ürünleri satın alabilir veya kiralayabilirsiniz.

Nem Alma Cihaz Fiyatları

Nem Alma Cihazları, ürünün modeline ve kapasitesine göre farklı fiyat seçenekleri sunmaktadır. Her bütçeye uygun nem alma cihazı bulabileceğiniz gibi fiyatları 1.087,06 TL ile 18.498,01 TL fiyat aralığında yer almaktadır.

Genel Kültür