Ciddi ilişki arayanlar potansiyel eşlerde ne arıyor?

Ciddi ilişki arayanlar potansiyel eşlerde ne arıyor?

Hidrasyon, sağlıklı bir cilt için en önemli faktördür. Çevresel faktörlerden basit cilt bakımı hatalarına kadar her şey cildimizin kurumasına neden olabilir.

Nemlendiriciler

Nemlendiriciler

Nemi hapseden ve cildin yüzeyini nemlendiren ürünler, cildi beslemek için ona ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırmaya yardımcı olabilir.

Yüzünüzü günde en az iki kez temizledikten sonra mutlaka nemlendirmelisiniz. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici bulduktan sonra onu cilt bakım rutininizin temeli haline getirin.

Cilt temizleyicilere dikkat

Cilt temizleyicilere dikkat

Cildinizde zaten nem yoksa, sert bir temizleyici kullanmak veya cildinizi sıcak suyla yıkamak yüzünüzü gerekli doğal yağlardan yoksun bırakabilir.

Bu nedenle kuru ciltler mutlaka durulama gerektirmeyen ve cildi çok yormayan yumuşak yapıdaki temizleme ürünlerini tercih etmelidir.

BB Krem

BB Krem

BB krem, pigmentli formülü ile cilt renginizi eşitlemeye çalışırken hyaluronik asit ve kafein gibi bileşenler cilt görünümünü canlandırmaya ve cildi nemlendirmeye yardımcı olur.

Maskeler

Maskeler

Nemlendirici yüz maskeleri ile yüzünüze enerji verin. İster kağıt ister krem ​​maske olsun, hyaluronik asit gibi yüksek nemlendirici özelliğe sahip bileşenler ile formüle edilmiş maskeleri tercih edin.

Jel kremler

Jel kremler

Jel-krem nemlendiriciler, cildin nem bariyerini güçlendirmeye yardımcı olmak için gliserin ve yüksek su içeriği ile formüle edilmiştir. Cildi nemlendirirken ince çizgiler ve yaşlanmanın görünümü ile savaşmakta da oldukça başarılıdır.

Gece kremi

Gece kremi

Kuru cilt yapısına sahip kişiler gece boyunca nem bariyerini korumak için gece kremlerinden yararlanabilirler. Hyaluronik asit ile formüle edilmiş bir gece kremi, cildin görünümünü canlandırmaya ve nemi geri kazanmaya yardımcı olabilir.

Kaynak: asilyorum.com

Moda ve Yaşam