Bahçe Gölgelik File Modelleri

Bahçe Gölgelik File Modelleri

Bahçe Gölgelik File Modelleri

Bahçe gölgelikleri olarak adlandırılan gölgelik fileleri bahçe ve teras gibi alanlarda sıklıkla kullanılır. Bu alanların daha kullanışlı bir yaşam alanına dönüştürülmesi için gölgeleme sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bahçe gölgelik file modelleri kullanım alanlarına ve ürünün ebatlarına göre farklılık gösterebiliyor. Özelikle bahçe ve teras gibi alanların gölgelenmesinde kullanılan sistemlerde yeşil ve siyah renkleri daha çok tercih edilmektedir.

Bahçelerin daha konforlu şekilde düzenlemesini sağlayan gölgelik fileleri ile bahçelerinizde otururken güneşin zararlı UV ışınlarından kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ayrıca sadece güneşten değil, oturma alanlarının farklı binalardan görünmesini engellemek amacıyla da duvar görevi olarak bahçe gölgeliklerinden yararlanılır. Çok farklı modellerde gölgeleme sistemleri bulunur. Kullanılacak alana göre doğru bir seçim yaparak bahçe ve teraslarınızı daha konforlu kılabilirsiniz.

Bahçe Gölgelik File Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Gölgelik fileler arasında öne çıkan model bahçe gölgelik file modelleridir. Daha fazla talep gören bu gölgelik sistemi ile artık her türlü bahçeler daha rahat kullanılabiliyor. Bahçe gölgelik filelerin başlıca özellikleri:

 • Bahçe gölgeleme sistemleri ile güneşin zararlı etkilerinden kurtulabilmek mümkün olmaktadır.
 • Gölgeleme sistemlerinin kullanıldığı alanlarda güneşin ışığı kesileceği için bu alanda belirli bir ısının kontrol edilmesini sağlamaktadır.
 • Gölgelik filelerin yapısı delikli olduğundan dolayı kullanılan alanlarda hava sirkülasyonu oluşmasını sağlamaktadır.
 • Kullanılan alanlarda olumsuz hava şartlarının yaratabileceği etkilerden korunmanızı sağlar.
 • Kolay bir şekilde temizlenebilme özelliği olan gölgelik fileler bu özelliğinden dolayı da tercih sebebidir.

Gölgelik filelerin sağlamış olduğu bu avantajlar ile her türlü bahçelerin düzenlenmesi yapılabilir. Aynı zamanda tüm gölgelik modelleri ve gölgelik fiyatları araştırılarak ürün seçimi yapılması sağlıklı olacaktır.

Gölgeleme Filesi 2022 Fiyatları

Gölgeleme filesi olarak tercih edilen ürünlerin başında genellikle bahçe alanlarının gölgelenmesini sağlayan gölgelik fileleri gelmektedir. Gölgeleme filesi seçerken kişilerin ilk olarak dikkat etmeleri gereken kriterlerin başında ürünün kullanım alanı ve akabinde gölgelik file top fiyatları önemlidir. Bu ürünlerin seçimi yapılırken kullanım alanı önemli bir etken olmasının yanı sıra gölgelik filelerin üretiminde kullanılan materyal ve işçilikte önemli yer tutar.

Kaliteli bir malzeme kullanılarak üretilen ürünlerin sağlam ve dayanıklılığı gölgelik filelerin uzun yıllar boyunca sağlıklı kullanılmasını sağlar. Kaliteli bir gölgeleme sistemi tercih ederek yaşam alanlarınızı güvenli ve konforlu kılabilirsiniz. Gölgeleme sistemleri olarak çok fazla ürün çeşitliliği bulunmaktadır. Gönül rahatlığı ile Gölgelik file sitesi üzerinden sağlam ve dayanıklı gölgelik filelerini inceleyebilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.

En Uygun Gölgelik File Fiyatları

Gölgelik file fiyatları olarak yapılan araştırmalarda gerek 95’lik gölgelik file fiyatları gerekse 55’ gölgelik file fiyatları 2022 yılı esas alınarak belirlenmektedir. Günümüzün ekonomi koşullarına göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Gölgelik file modellerini seçerken kişilerin kalite, model, kullanım alanı ve en son fiyatı dikkate almaları üründen verimli sonuç alınmasını sağlamaktadır. Kaliteli bir gölgelik filesi satın almak her zaman doğru bir seçim olacaktır. Zira ürünün sağlamlığı ve dayanıklı yapısı kişinin bu üründen uzun yıllar boyunca sağlıklı verim almasını sağlar. Böylelikle her doğa olayına karşı sağlam ve kolaylıkla deforme olmayan gölgeleme sistemine sahip olunmaktadır.

55 Gölgelik File Özellikleri Nelerdir?

Gölgelik file modellerinin özellikleri arasında ilk olarak %55 oranında güneşi kesme özelliği yer alıyor. Geri kalan %45’lik oran ise güneş ışığını geçirebiliyor. Bu gölgeleme sisteminin tam olarak özelliği budur. Gölgelik sistemleri standart olarak 100 metre olup müşterinin isteği doğrultusunda farklı ebatlarda üretimi yapılır. 55 gölgelik file fiyatları ve özellikleri detaylı araştırılmalı ona uygun bir ürün seçimi yapılmalıdır. Gölgelik filenin bazı avantajları şunlardır;

 • Gölgelik file modelleri ile üzüm bağlarının arılardan korunması sağlanır.
 • Gölgeleme sistemleri ile üzüm bağları ve bahçeler de yetiştirilen ürünlere arı veya kuşların zarar vermesi kolaylıkla önlenebilir.
 • İnşaat alanlarında güvenle kullanılabilir.
 • Seralarda ve tarlalarda ürünlerin güneşten ve olumsuz hava şartlarından dolayı zarar görmesi engellenir.
 • Bu gölgelik fileler ile rahatlıkla yetişen ürünler ağaçlardan ya da bağlardan toplanabilir. Toplama örtüsü olarak kullanılır.
 • Dutların ve kayısı gibi meyvelerin kurutulmasında ve serilmesinde bu gölgelik filelerinden yararlanılır.
 • Ürünler 5 yıl süreyle garantilidir.

Tüm bu alanlarda

gölgelik file modelleri kullanılabilir. Gölgelik file sitesi üzerinden kolaylıkla gölgeleme sistemlerini inceleyebilir ve ürünlerin siparişini oluşturabilirsiniz.

Genel Kültür