Abiye Elbise Modelleri 2022

Abiye Elbise Modelleri 2022

Abiye Elbise Modelleri 2022

Geleneklere göre füğün ve nişan öncesi çiftlerin ilişkilerini aileler arasında da resmileştirmek için evlerde büyükler arasında söz töreni düzenlenir. Bu önemli günde gelin adayı güzel ve özel olmak ister. Söz elbisesi bu özel günün en önemli araçlarından biridir. Evde söz kıyafetleri tercihinde öncelikli önemli olan, gelin adayının kendini elbise içinde rahat hissetmesidir. Birçok firmanın farklı farklı söz elbisesi modelleri arasında göz alıcı renklerde ve tasarımlardaki abiye elbise modelleri, askılı, dantelli, dar kesim haricinde farklı kumaş alternatifleri de bulunmaktadır. Söz elbiseleri genel olarak astarlı olarak hazırlandığından rahatsızlık vermez. Söz öncesi yada söz töreni ile birlikte düzenlenen ilk törende kullanılan isteme elbiseleri ise söz nişan elbiselerine bakılarak daha sade modeller hazırlandığı bilinmektedir.

Çiftler nişan törenleri için tercih ettikleri nişan elbise modelleri de oldukça sış ve zarir bir görünüme sahiptir. Abiye tarzı elbiseler olan bu modellerde çoğu zaman uzun ve derin dekolte ile tasarlanır. Şifon kumaş ile payetli kalp yaka formunda tasarlanan dar kalıplı göz alıcı elbiseler, yeni sezonda da en çok tercih edilen dantel detaylı modelleri ile çiftleri memnun ettiği görülmektedir. Nişan abiyeleri göz alıcı olmalarının yanı sıra rahatlık açısından da oldukça kullanışlıdır. Nişanlanacak kişinin gün boyu ayakta ve elbise içerinde olacağı düşünüldüğünde elbisenin kesim şekli ve kumaş özellikleri çok önemlidir. Nefes alan olarak tabir edilen kumaşlar ile tasarlanan bu elbiselerde şifon, polyester ve viskon tarzı esnek kumaşlar da tercih edilir.

Apayrı bir heyecan olan nikah törenlerinde sade şık nikah elbisesi duvaksız gelinlik tarzı modellerdir. Uzun elbise modellerin haricinde tercihe göre kısa elbise modelleride kullanılmaktadır. Uzun kuyruklu, yırtmaçlı, sırt dekolteli tasarımlar mevcuttur. Beyaz nikah elbisesi genellikle çift katlı astar kullanılarak tasarlanır. Eğer siz de evlilik arifesindeyseniz birbirinden şık gözalıcı tasarımlara sahip olan sözi nişan ve nikah elbiselerinde inceleyebilir, tarzınıza ve tercihine uygun elbiseleri tercih ederek en güzel gelinlerden biri olabilirsiniz.

Moda ve Yaşam